Uudised


Inbanki konsolideeritud kasum 2016. aasta neljandas kvartalis oli 937 tuhat eurot

Inbanki konsolideeritud kasum 2016. aasta neljandas kvartalis oli 937 tuhat eurot, mis on 376 tuhat eurot rohkem kui eelmise aasta samal perioodil. 2016. aasta kogukasum oli 2,65 miljonit eurot, mis on võrreldes eelmise aastaga 1,66 miljoni euro võrra rohkem.

Möödunud aastal kasvasid märkimisväärselt kõigi panga toodete müügimahud. Inbanki laenuportfell suurenes neljandas kvartalis 6,6%, ulatudes kvartali lõpuks 64,8 miljonini euroni. Aastaga on laenuportfell kasvanud 85,6% ehk 29,9 miljoni euro võrra.

Inbanki hoiuseportfell kasvas kvartali lõpu seisuga 64,6 miljoni euroni. Aastaga on Inbanki hoiuseportfell suurenenud 117% ehk 34,9 miljoni euro võrra, mis tähendab, et pank suudab endiselt oma laenutegevuse kasvu finantseerida jaehoiuste abil.

Neljandas kvartalis alustas Inbank koostööd rahvusvahelise hoiuseplatvormiga Raisin, mille abil saavad nüüd Inbankis hoiuseid avada ka kliendid Austriast ja Saksamaalt. Inbanki juhatuse esimehe Jan Andresoo sõnul võimaldab hoiuste kaasamine Saksamaalt ja Austriast juhtida panga finantseerimist efektiivsemalt ning vähendada sõltuvust Eesti hoiuseturust. “Raisin aitab teostada Inbanki rahvusvaheliseks ettevõtteks kasvamise strateegiat ning lisab kindlust, et partnerpõhine ärimudel toetab panga kiiret kasvu,” ütles Andresoo.

Neljandas kvartalis jätkas Inbank ettevalmistusi, alustamaks tegevust Poola turul. Aasta lõpus edastati Poola finantsjärelvalvele panga filiaali avamise taotlus, mille tulemusel sai Inbank 12. jaanuaril 2017. aastal tegevusloa Poola turul. Inbank on seadnud eesmärgiks alustada äritegevust Poolas 2017. aasta esimeses kvartalis.

Olulised finantsnäitajad seisuga 31. detsember 2016 - Bilansimaht 84,8 miljonit eurot  - Laenuportfelli suurus 64,8 miljonit eurot  - Hoiuste maht 64,6 miljonit eurot - Puhaskasum 2,65 miljonit eurot  - Omakapital 11,8 miljonit eurot - Omakapitali puhastootlikkus 26,6%

Inbanki aruanded on kättesaadavad siin.

Aastal 2015 pangana tegutsemist alustanud Inbank pakub teenuseid oma internetipanga ja suure partnervõrgustiku kaudu. Inbank tegutseb Eesti ja Läti tarbijafinantseerimise turul ning avab peagi filiaali ka Poolas. Lisaks kaasatakse rahvusvahelisi hoiuseid Saksamaa ja Austria turult. Inbankil ja tema sidusettevõtetel on Eestis ligi 160 tuhat aktiivset kliendilepingut.