Uudised


Inbanki bilansimaht kasvas aastaga rohkem kui kaks korda

Inbanki 2018. aasta esimese poolaasta konsolideeritud kasum oli 4,8 miljonit eurot. Hoiuseportfell kasvas aastases võrdluses 114 protsenti, laenuportfell 130 protsenti ja bilansimaht 131 protsenti.

Inbanki jaoks oli esimese poolaasta olulisimaks sündmuseks Leedu järelmaksuettevõtte UAB Mokilizingas ostmine. Tehingu hinnaks oli 15 miljonit eurot ning Inbank omandas 100 protsenti ettevõtte aktsiatest.

Inbanki juhatuse esimehe Jan Andresoo sõnul oli tehing Inbanki rahvusvahelise kasvu strateegiat arvestades loogiline samm. “Mokilizingase ostmine võimaldas meil siseneda Leedu järelmaksuturule ning astuda toimivasse koostöösse rohkem kui 2000 partnerettevõttega. Sellise võrgustiku ülesehitamine oleks nullist alustades olnud väga ressursimahukas kui mitte võimatu,” ütles Andresoo.

Mokilizingase soetamise tulemusel suurenes Inbanki krediidiportfelli maht 67,4 miljoni euro võrra, jõudes poolaasta lõpuks 178,1 miljoni euroni.

Nii Inbank kui ka Mokilizingas kasvatasid aastases võrdluses tugevalt oma müüginumbreid. Ärimahtude võrreldavaks kasvuks kujunes 61,4 protsenti. “Käesoleva aasta esimeses kvartalis müüsime krediiditooteid kokku 18,9 miljoni euro väärtuses, kuid ainuüksi juunikuus ulatus krediiditoodete müügimaht juba 17,5 miljoni euroni. Juunis oli meie müük Leedus isegi suurem kui Eesti turul,” sõnas Andresoo. Teise kvartali müügimahuks kujunes 49 miljonit eurot.

Aasta teises kvartalis tõi Inbank turule kaks uut toodet. Koostöös portaaliga auto24.ee hakkas Inbank pakkuma auto24 liisingu nimelist toodet 15 000-25 000 eurot maksvate sõidukite soetamiseks. „Võrreldes traditsioonilise liisingutootega on sõiduki soetamise protsess lihtsam: kaskokindlustus ja sissemakse pole kohustuslikud ning auto kuulub sõiduki soetamise hetkest alates omanikule,“ ütles Andresoo. Lisaks alustas Inbank remondilaenu pakkumist, mis võimaldab finantseerida renoveerimis- ja sisustuskulusid kuni 10 000 euro ulatuses.

Inbanki Läti ettevõte näitas stabiilset kasvu müüginumbrites, teenides esimese poolaastaga 409 tuhat eurot kasumit. Poolas jätkus töö äri kasvatamiseks uute partnerite abil.

Olulised finantsnäitajad seisuga 30. juuni 2018

  • Bilansimaht 238,2 miljonit eurot
  • Laenuportfelli suurus 178,1 miljonit eurot
  • Hoiuste maht 159,3 miljonit eurot
  • Koondkasum 4,8 miljonit eurot
  • Omakapital 31,9 miljonit eurot

Inbanki aruanded on kättesaadavad siin.

Aastal 2015 pangana tegutsemist alustanud Inbank pakub teenuseid oma internetipanga ja partnervõrgustiku kaudu. Inbank tegutseb Eesti, Läti, Leedu ja Poola tarbijafinantseerimise turul. Lisaks kaasatakse rahvusvahelisi hoiuseid Saksamaa ja Austria turult.