Uudised

28.05.2019

Inbank teenis esimeses kvartalis 2 miljonit eurot kasumit

Inbank kasvatas tänavu esimeses kvartalis märkimisväärselt müüki kõigil neljal koduturul – mullu sama perioodiga võrreldes suurenes müük 46% võrra. Grupi laenuportfell kasvas aastaga 150% ja hoiuseportfell 173% võrra.

Inbanki kvartali puhaskasum oli 2 miljonit eurot. Möödunud aasta esimesel kolmel kuul oli näitaja 3,9 miljonit eurot, ent tulemust mõjutasid kaks ühekordset tehingut: Veriffi osaluse müük ning Coop Panga osaluse vähendamine. „Ühekordseid mõjusid elimineerides ning lisades juurde Mokilizingase 2018. aasta esimese kvartali tulemi, on võrreldavast äritegevusest tuleneva kasumi kasvuks 102%,“ ütles Inbanki juhatuse esimees Jan Andresoo.

Esimese kvartali lõpuks oli Inbanki laenuportfelli maht 246 miljonit eurot ning hoiuseportfelli maht 276 miljonit eurot. „Kvartaalses arvestuses kasvas laenuportfell ligi 9% ja hoiuseportfell 15%, mis annab kinnitust sellele, et meie majandustegevus spetsialiseerunud pangana toetub kindlale pinnasele ja näitab jõudsat kasvu,“ märkis Andresoo.

„Meie müüginumbrid kasvasid märkimisväärselt kõikidel turgudel. Eriti hoogsalt käivitus meie äritegevus Poolas, kus kvartali müük kasvas mullusega võrreldes 450%, jõudes 8,2 miljoni euroni,“ kommenteeris Andresoo. „Eestis suurenes müük 38% ning Leedus ja Lätis 26%,“ lisas Andresoo.

Kvartali kõige olulisema projektina tõi Andresoo välja ettevalmistustööd Inbanki Leedu filiaali avamiseks. „Kõik vajalikud dokumendid on Finantsinspektsioonile esitatud ning oleme tänaseks valmis alustama filiaali avamise ametliku protsessiga,“ lisas ta.

Toodete vallas oli olulisemaks uuenduseks koostöös auto24-ga autovahetuslaenu lansseerimine Eesti turul, mis annab tarbijatele võimaluse oma sõiduki väljavahetamiseks ilma vajaduseta olemasoleva auto müügiga kiirustada. „Näeme Eesti autofinantseerimisturul märkimisväärset kasvupotentsiaali ning toode, mis on suunatud autot müüvale inimesele, aitab meil oma kliendiportfelli lisada uue sihtrühma,“ kommenteeris Andresoo.

Inbanki olulisemad finantsnäitajad seisuga 31. märts 2019

  • Bilansimaht 340,7 miljonit eurot
  • Laenuportfell 245,6 miljonit eurot
  • Hoiuste maht 276,5 miljonit eurot
  • Kasum 2,0 miljonit eurot
  • Omakapital 38,4 miljonit eurot
  • Omakapitali puhastootlikkus 21,9%

Inbanki 2019. aasta esimese kolme kuu aruanne on leitav siit.

Inbank on tarbijafinantseerimisele keskendunud Eesti juurtega pank, mis tegutseb ka Lätis, Leedus ja Poolas ning kaasab lisaks hoiuseid Saksamaal, Austrias ja Hollandis. Inbankil on enam kui 1 500 aktiivset koostööpartnerit ning ligi 478 000 aktiivset kliendilepingut. Inbanki võlakirjad on noteeritud Nasdaq Tallinna börsi Balti võlakirjade nimekirjas.