Uudised


Inbank teenis 2017. aastal 7,5 miljonit eurot kasumit

Aastal 2017 teenis Inbank 7,5 miljonit eurot kasumit, mis on võrreldes eelmise aastaga ligi kolm korda enam. Inbanki varade maht kasvas aastaga 48,3%.

Möödunud aastal kasvatas Inbank hoiuseportfelli 47,2% võrra 95,1 miljoni euroni. Finantseerimisportfell suurenes samal ajal 43,3%, jõudes 92,9 miljoni euroni. Tarbijafinantseerimise turul on Inbank tõusnud Swedbanki järel suuruselt teiseks pangaks.

Kokku müüs Inbank 2017. aastal krediiditooteid 72,8 miljoni euro eest, millest Eestis 80,8%, Lätis 11,4% ja Poolas 7,8%.

Inbanki juhatuse esimehe Jan Andresoo sõnul on Inbanki kasvu vundamendiks selge strateegia ja fokuseeritud tegevus. “Partneritele suunatud lähenemise ja tehnoloogia arendamise abil oleme kasvanud Eestis eelistatumaks partneriks nii järelmaksu kui ka autolaenu valdkonnas. Geograafiline laienemine ja oma ärimudeli eksportimine tundub meie jaoks loogilisem valik kui laia tootevalikuga suurpankadega konkureerimine Eestis,” ütles Andresoo.

Poolas alustas Inbank 2017. aasta neljandas kvartalis partneripõhise finantseerimise pakkumist, tuues turule kindlustustoodete kuumakse, mis on Poolas uus ja innovaatiline lahendus kindlustuse eest tasumiseks. “Näeme tootes suurt potentsiaali ja praegu käivad läbirääkimised mitme uue suure kindlustusseltsiga,” sõnas Andresoo. Lätis on Inbanki krediidiportfell tänu uuele tegevusstrateegiale kasvule pööranud.

Andresoo sõnul saab Inbanki jõuline kasv edaspidi jätkuda rahvusvahelise äri arvelt. “Hetkel moodustab Eesti äri Inbanki laenuportfellist ligi 80 protsenti. Näeme Eestis kasvu jätkumist, kuid usume, et juba paari aasta pärast tuleb vähemalt pool meie portfellist rahvusvahelistelt turgudelt,” ütles Andresoo.

Eelmisel aastal mõjutasid Inbanki kasumit mitmed ühekordsed tehingud. Inbank müüs senised sidusettevõtted Coop Finantsi ning Krediidipank Finantsi ja vähendas osalust veebipõhise isikutuvastusega tegelevas ettevõttes Veriff. Nende tehingute kogumõju panga koondkasumile oli 4,7 miljonit eurot.

Olulised finantsnäitajad seisuga 31. detsember 2017:

  • Bilansimaht 126,0 miljonit eurot
  • Laenuportfelli suurus 92,9 miljonit eurot
  • Hoiuste maht 95,1 miljonit eurot
  • Aasta puhaskasum 7,5 miljonit eurot
  • Omakapital 22,0 miljonit eurot

Inbanki 2017. aasta konsolideeritud aastaaruanne on täies mahus leitav siit.

Aastal 2015 pangana tegutsemist alustanud Inbank pakub teenuseid oma internetipanga ja suure partnervõrgustiku kaudu. Inbank tegutseb Eesti, Läti ja Poola tarbijafinantseerimise turul. Lisaks kaasatakse rahvusvahelisi hoiuseid Saksamaa ja Austria turult. Inbankil on kolmes riigis ligi 170 tuhat klienti.