Uudised


Inbank teenis 2016. aastal 2,62 miljonit eurot kasumit

2016. aastal kasvasid kõigi Inbanki tooteliinide portfellimahud. Aastaga teenis Inbank 2,62 miljonit eurot kasumit, mis on võrreldes eelmise aastaga ligi kolm korda rohkem.

Oma teisel tegevusaastal kasvatas Inbank hoiuseportfelli 117% võrra ligi 64,6 miljoni euroni. Finantseerimisportfell suurenes samal ajal 86%, jõudes 64,8 miljoni euroni.

Inbanki juhatuse esimehe Jan Andresoo sõnul näitavad tulemused, et Inbank on valinud tegutsemiseks toimiva ärimudeli. “Oleme lühikese ajaga saavutanud Eestis tarbijafinantseerimise uues müügis üle 20 protsendi suuruse turuosa. Lisaks on märkimisväärne see, et samaaegselt kasumi kasvatamisega oleme suutnud investeerida arengusse ja siseneda ka uutele turgudele,” ütles Andresoo.

Eelmine aasta möödus Inbanki jaoks mitme olulise sündmuse tähe all. “Aasta suurimaks õnnestumiseks oli Inbanki võlakirjade noteerimine börsil, mis tegi meist veelgi avatuma ettevõtte. Lisaks alustas Inbank hoiuste kaasamist Saksamaalt ja Austriast ning tegime ettevalmistused Poola turul tarbijafinantseerimise ja hoiuse toodete pakkumiseks,” sõnas Andresoo.

Inbanki 2016. aasta tegevustes oli olulisel kohal ka Eesti Krediidipanga ostmise ettevalmistamine koos Coop Eestiga. 2017. aasta esimesel poolaastal kavandab Inbank sidusettevõtete Coop Finants AS ja Krediidipank Finants AS müüki. Mõlemad ettevõtted ühendatakse Eesti Krediidipangaga, milles Inbank omab hetkel ligi 10 protsendi suurust osalust. Keskpikas perspektiivis plaanib Inbank aga uue panga omanikeringist väljuda ning suunata vabanenud ressursid oma laienemise toetamisele.

Olulised Inbank ASi finantsnäitajad seisuga 31. detsember 2016

  • Bilansimaht 84,9 miljonit eurot
  • Laenuportfelli suurus 64,8 miljonit eurot
  • Hoiuste maht 64,6 miljonit eurot
  • Aasta puhaskasum 2,62 miljonit eurot
  • Omakapital 11,8 miljonit eurot

Inbanki 2016. aasta konsolideeritud aastaaruanne on täies mahus leitav siit.

Aastal 2015 pangana tegutsemist alustanud Inbank pakub teenuseid oma internetipanga ja suure partnervõrgustiku kaudu. Inbank tegutseb Eesti, Läti ja Poola tarbijafinantseerimise turul. Lisaks kaasatakse rahvusvahelisi hoiuseid Saksamaa ja Austria turult. Inbankil ja tema sidusettevõtetel on Eestis ligi 165 tuhat aktiivset kliendilepingut.