Uudised


Inbank sai Poola finantsinspektsioonilt tegevusloa

Teisipäeval, 10. jaanuaril rahuldas Poola finantsinspektsioon Inbank AS-i taotluse pangateenuste pakkumise alustamiseks Poola turul.

Inbanki Poola filiaali tegevjuhi Maciej Pieczkowski sõnul on Inbanki konkurentsieelisteks Poolas tehnoloogiapõhisus ja Inbankile omane fokuseeritud lähenemine. “Meie äri põhimõteteks saavad protsesside turvaline automeeritus, müük läbi veebikanalite ja valitud partnerite ning hea teenindustase,” sõnas Pieczkowski.

Pieczkowski sõnul on praegu Poolas uue pangafiliaali tegevuse alustamiseks soodne aeg. “Poola majanduslikku olukorda iseloomustavad suuresti positiivsed faktorid: prognoositud 3% suurune majanduskasv, tarbijakindluse tõus, majapidamiste kasvavad sissetulekud ning laenude parem kättesaadavus madalate intresside keskkonnas,” kirjeldas Pieczkowski.

Inbanki tegevjuht Jan Andresoo lisas, et Poola on üks dünaamilisemalt arenevaid tarbijakrediiditurgusid Euroopas. “Poola tarbijakrediidi turu maht on üle 35 miljardi euro ning lisaks krediidiportfelli kasvule on paranenud ka krediidikvaliteet,” ütles Andresoo. Tegevusloa taotlemise protsess möödus Inbanki jaoks ilma suuremate takistusteta. “Saame tegevusega Poolas alustada vastavalt oma äriplaanidele,” sõnas Andresoo.

Inbank plaanib Poolas tegevust alustada käesoleva aasta veebruarikuu jooksul. Inbanki juriidiliseks tegevusformaadiks Poolas on panga filiaal, mis võimaldab välisriigis pakkuda kogu panga tooteportfelli: hoiuseid, tarbimislaene ja järelmaksu. Hetkel kuulub Inbanki Poola filiaali meeskonda 8 inimest. Poola filiaali tegevjuhiks on Maciej Pieczkowski, kes enne Inbankiga liitumist juhtis GE Capital Internationalile kuuluva Bank BPH jaetoodete divisjoni.

Aprillis 2015 pangana tegutsemist alustanud Inbank pakub teenuseid oma internetipanga ja suure partnervõrgustiku kaudu. Ettevõte sai alguse 2010. aastal, kui loodi finantstehnoloogia- ja järelmaksuettevõte Cofi. Inbankil ja tema sidusettevõtetel on Eestis ligi 160 tuhat aktiivset kliendilepingut.