Väikelaen Laen Sinu plaanide elluviimiseks.

Laen Sinu plaanide elluviimiseks.

300 EUR 10000 EUR
EUR
6 kuud 72 kuud
Kuumakse
- EUR

Arvutus on ligikaudne ja võib erineda Sinule pakutavatest tingimustest. Personaalse pakkumise saamiseks esita palun laenutaotlus.

Miks valida Inbanki väikelaen?

Inbanki väikelaen on tagatiseta usaldusväärne pangalaen, mis aitab ellu viia nii suured kui ka väikesed teostamist ootavad mõtted. Laenu kasutusotstarbe valid Sina ise.

soodsa intressiga väikelaen

Väikelaenu intress on soodne: alates 10,9% aastas.

väikelaenu leping

Laenuleping on võimalik sõlmida mugavalt interneti teel.

väikelaenu vastus kohe

Vastuse taotlusele saad enamasti kohe, raha laekub tööpäeva jooksul.

Väikelaenu taotlemine on lihtne

1

Täida laenutaotlus

Leia laenukalkulaatori abil endale sobivaim kuumakse ning täida laenutaotlus. Vastuse saad kohe ja see ei kohusta lepingut sõlmima.

2

Sõlmi leping

Laenulepingu saad allkirjastada ID-kaardi või mobiil-ID abil. Väikelaenu lepingut on võimalik sõlmida ka Inbanki kontoris.

3

Tuvasta oma isik

Lepingu jõustumiseks tuvasta isikusamasus kas veebikaamera abil või Omniva ja Inbanki kontorites.

Kanname raha Sinu kontole

Kanname laenusumma pärast lepingu sõlmimist Sinu kontole ühe tööpäeva jooksul.

Väikelaenu tingimused

Summa: 300 - 10 000 eurot

Periood: 6 - 72 kuud

Intressimäär: 10,9% kuni 23,9% arvestatuna laenujäägilt

Lepingutasu: 2% laenusummast, minimaalselt 35 eurot

Lepingu haldustasu: 2,50 eurot kuus, mis sisaldub kuumakses

Laenusumma mida saame Sinule pakkuda, sõltub Sinu igakuisest sissetulekust ja kohustustest

Väikelaenu saame Sulle pakkuda, kui:

 • Oled vähemalt 21-aastane Eesti kodanik või Sul on elamisluba
 • Sinu igakuine netosissetulek on vähemalt 280 eurot
 • Sa täidad oma rahalisi kohustusi korrektselt

Isikusamasuse tuvastamine

Kui Sa oled uus Inbanki klient, peame tuvastama Sinu isikusamasuse. Kuni 15 000 euro laenamisel saad tuvastada end Inbanki iseteeninduses veebikaamera abil. Teeme koostööd usaldusväärset videotuvastuse võimalust pakkuva ettevõttega Veriff. Videotuvastus eeldab internetiühendusega arvutit, millel on töökorras veebikaamera, mikrofon ja Chrome’i, Firefoxi või Opera veebibrauser.

Korduvat lepingut sõlmides on vajalik füüsiline isikutuvastus, selleks külasta valitud Omniva esindust või Inbanki kontorit.

Isikut tõendavate dokumentidena aktsepteerime Eesti Vabariigi ID-kaarti, passi ja elamisloakaarti.

Laenusumma maksame välja ühe tööpäeva jooksul pärast isikusamasuse tuvastamist ja lepingu allkirjastamist.

Laenu ennetähtaegne tagastamine

Väikelaenu saad meile igal ajal osaliselt või täielikult ennetähtaegselt tagastada ning siis ei tule Sul tasuda laenu kasutamata jätmise aja eest intresse ega muid tasusid. Selleks tuleb Inbanki klienditeenindusele esitada kirjalik sooviavaldus, märkides tagastatava summa ja kuupäeva. Seejärel edastame lõpliku summa, mis Sul tasuda on jäänud. Laenulepingu ennetähtaegse lõpetamise tasu on:

 • 0,5% tagastatavalt summalt – kui tagastamise hetkel on lepingu lõppemiseni jäänud vähem kui üks aasta;
 • 1% tagastatavalt summalt – kui tagastamise hetkel on lepingu lõppemiseni jäänud rohkem kui üks aasta.

Oluline info enne lepingu sõlmimist

Kaalu hoolikalt, kas Väikelaen on Sinu vajadusi ja rahalist olukorda arvestades sobiv valik.

 • Enne lepingu sõlmimist tutvu hoolega lepingutingimustega ning küsi julgelt, kui soovid rohkem teada.
 • Mõtle hästi läbi, kui suurt riski saad endale lubada. Pane tähele, et makseraskuse tekkimine võib raskendada Sul tulevikus laenu saamist.
 • Tutvu Inbanki erinevate finantseerimise võimalustega meie kodulehel ja küsi julgelt abi meie klienditeeninduselt.
 • Kui oled lepingu sõlminud, vaata veelkord üle tingimused. Nii saad olla kindel, et täidad oma kohustused õigel viisil ja õigel ajal.
 • Oleme Sulle alati heaks partneriks. Kui soovid laenu mõne teise meie toote vastu ümber vahetada või tekib raskusi kohustuste täitmisel, anna meile sellest kohe teada. Nii on Sul võimalik hoida ära täiendavaid kulusid ning kohtuvaidlusi.
 • Tutvu meie kirjadega tähelepanelikult ning anna meile kohe teada, kui Sinu kontaktandmed muutuvad.

Nõuded taotlejale

Väikelaenu saavad taotleda kõik korrektse maksekäitumisega vähemalt 21-aastased Eesti kodanikud või elamisloaga isikud, kelle igakuine sissetulek on vähemalt 280 eurot.

Tähtajalise elamisloa korral saame laenulepingu sõlmida maksimaalselt elamisloa kehtivuse lõppemiseni.

Inbank pakub väikelaenu vaid eraisikutele. Äritegevuseks vajalike seadmete ostu aitab täisteenusliisingu abil finantseerida Inbank Liising.

Inbankist väikelaenu võtmiseks pole vaja oma kodupanka vahetada. Igakuiseid laenumakseid saad tasuda oma kodupanga arvelduskontolt.

Lepingu sõlmimine

Väikelaenu intressimäär on vahemikus 10,9% kuni 23,9% aastas arvestatuna laenujäägilt. Täpne intressimäär sõltub Sulle personaalselt pakutavatest tingimustest, millega saad tutvuda pärast laenuotsuse saamist. Laenu tagastamise tähtaeg on 6 kuud kuni 6 aastat. Intressimäär on terveks laenuperioodiks fikseeritud ega ole seotud Euriboriga. Sellest tulenevalt saad olla kindel, et Sinu kuumakse suurus ei muutu.

Väikelaenu taotlust on võimalik esitada siinsamas Inbanki veebilehel ja meie Tallinnas asuvas kontoris. Lepingu allkirjastamiseks interneti teel on vajalik toimiva ID-kaardi või mobiil-ID olemasolu. Sisselogimiseks on vaja teada PIN1- ja allkirjastamiseks PIN2-koodi. Lepingu allkirjastamiseks pangakontoris tuleb esitada isikut tõendav dokument (ID-kaart, pass või elamisloakaart). Laenusumma väljamaksmise eelduseks on ka isikusamasuse tuvastamine, mida saab teha valitud Omniva esindustes või Inbanki kontoris ning uue kliendina esmakordsel lepingu sõlmimisel ka Inbanki internetipangas veebikaamera kaudu.

Laenulepingu sõlmimisel pakume Sulle valikuid isikusamasuse tuvastamiseks: Inbanki kontor, Omniva esindused ja veebikaamera abil tuvastamine. Vaata täpsemalt Inbanki ja Omniva kontorite asukohti.

Esmalt kontrolli, kas Sinu arvutis on installeeritud uusim ID-kaardi tarkvara, vajadusel laadi alla värske tarkvara ja tee arvutile taaskäivitus. Lahenduse probleemile võid leida ID-kaardi abikeskusest või ID-kaardi abitelefonilt 1777. Kui digitaalne allkirjastamine sellegipoolest ei õnnestu, võta ühendust Inbanki klienditeenindusega. Lepingut on lisaks võimalik allkirjastada ka Inbanki kontoris.

Pärast digitaalselt allkirjastamist jääb leping kättesaadavaks nii Inbanki internetipanka, kui ka www.allkiri.ee keskkonda, kust saab selle endale arvutisse laadida. Viite lepingule leiab ühtlasi e-kirjast, mis saadetakse Sulle lepingu sõlmimisel. Kui Sul siiski ei õnnestu lepingut leida, palume pöörduda Inbanki kontorisse.

Konto väljavõtte esitamine

Enamasti pole konto väljavõtte esitamine laenuotsuse tegemiseks vajalik, kuid mõningatel juhtudel palume esitada ka viimase 6 kuu konto väljavõtte. Konto väljavõte võib olla laenu taotlemiseks vajalik juhul, kui pensionifondi laekumistest puudub piisav ülevaade. Näiteks kui soovid laenutaotlusel suuremat summat kui pensionifondi laekumistel põhinev sissetuleku suurus võimaldaks ning kui on olemas täiendavaid sissetulekuid, mis selles ei kajastu.

Konto väljavõte peab olema esitatud viimase 6 kuu kohta kuni taotluse esitamise päevani ning sisaldama infot Sinu sissetulekute ja kohustuste kohta. Kui esitad konto väljavõtte Swedbankist, SEB’st, LHV’st, Coopist või Luminorist, peab see olema panga poolt digitaalselt kinnitatud formaadis (.bdoc, .asice, .sce). Kui esitad konto väljavõtte mõnest teisest pangast, tuleb konto väljavõte salvestada PDF-formaati ning seejärel DigiDoc programmi abil ise digitaalselt allkirjastada.

Tutvu ka konto väljavõtte laadimise juhistega. Kui oled väljavõtte arvutisse salvestanud, saad selle üles laadida laenutaotluse lehel. Väljavõtet saab üles laadida ka hiljem, kui logid Inbanki internetipanka ja valid menüüst “Laenud”. Kui väljavõtte üleslaadimine Inbanki internetipangas ei õnnestu, palume selle saata meiliaadressile laen@inbank.ee.

Inbanki väikelaenu on Sul õigus kasutada oma soovide kohaselt ning raha kasutamise kohta pangale dokumente ega infot esitama ei pea.

Laenuvastuse saamine ja raha laekumine

Nii kodulehel kui ka pangakontoris esitatud taotlusele saab vastuse enamasti kohe. Positiivse vastuse korral saab koheselt sõlmida ka laenulepingu.

Juhul kui me ei saa laenuotsust kohe teha, palume esitada digitaalselt kinnitatud eelneva 6 kuu pangakonto väljavõtte, misjärel anname vastuse laenutaotlusele ühe tööpäeva jooksul.

Raha kanname laenuvõtja isiklikule Eesti pangakontole hiljemalt ühe tööpäeva jooksul pärast lepingu sõlmimist ja isikusamasuse tuvastamist. Raha laekub arvelduskontole sõltuvalt pangast kas samal või järgneval pangapäeval pärast meiepoolse ülekande sooritamist.

Laenu saame välja maksta ainult laenutaotleja isiklikule Eestis asuva panga arvelduskonto numbrile. Välismaa pangakontole või teise isiku kontole me laenusummat välja ei maksa.

Laenu tagasimaksmine

Esitame Sulle igakuiselt e-arve, mille leiad oma kodupanga internetipangast. E-arve saadame Sinu kodupanga internetipanka 4-5 päeva enne lepingujärgset maksepäeva sellele kontole, kuhu soovisid saada laenusumma. Mugavamaks tasumiseks soovitame kodupangas sõlmida e-arve püsimakselepingu. Arve tasumine toimub Inbanki pangakontole SEB või LHV pangas.

Osamakse loetakse makstuks, kui see on tasutud korrektse viitenumbriga, mille leiad oma laenulepingust või e-arvelt.

E-posti teel me arveid ei saada. Küll aga on laekunud arved kättesaadavad Sinu kodupanga internetipangas.

Juhul kui makse on tehtud e-arve väliselt enne igakuise arve saabumist, võib mõningatel juhtudel e-arve selle kuu eest sellegipoolest saabuda, kuid kindlasti ei tule seda osamakset siis uuesti tasuda. Saabunud e-arve võib siis lihtsalt arhiveerida.

Oma laenujäägiga saab tutvuda Inbanki internetipangas menüüvaliku alt „Laenud“. Vajadusel saab laenujäägi kohta infot ka Inbanki klienditeeninduselt.

Jah, laenu võib tagastada nii osaliselt kui ka tervikuna enne selle lõpptähtaega. Selleks palume esitada laenu ennetähtaegse tagastamise sooviavalduse meiliaadressile info@inbank.ee koos kuupäevaga, millal soovid laenu ennetähtaegselt tasuda. Seejärel edastame Sulle lõpliku summa, mis selle kuupäeva seisuga on veel tasuda jäänud. Ennetähtaegse tagastamise tingimused on välja toodud Inbanki hinnakirjas.

Jah, maksepäeva on võimalik muuta. Maksepäeva muutmiseks palume esitada vastava sooviavalduse aadressile info@inbank.ee. Maksepäeva muutmise tasu on leitav Inbanki hinnakirjast.

Jah, vajadusel on võimalik taotleda maksepuhkust. Selleks palume esitada sooviavalduse aadressile info@inbank.ee. Maksepuhkuse ühekordseks pikkuseks on kuni kolm kuud. Kui soovid maksepuhkuse võimalust kasutada teist korda, peavad Sinu eelneva kolme kuu laenu- ning intressimaksed olema tasutud. Maksepuhkust on lepingu kehtivuse ajal võimalik võtta kuni kaks korda ning kokku kuni kuueks kuuks laenuperioodi jooksul. Maksepuhkuse täpse pikkuse ja tingimused määrame kliendi vajadusi ja võimalusi arvesse võttes.

Kui osamakse ei ole maksepäevaks meile laekunud, saadame meeldetuletava SMS-i selle tasumiseks. Makse hilinemisega kaasnevad kulud ning hilinenud maksetelt arvestatakse viivist. Makse hilinemisega seotud tasud on välja toodud lepingus ja Inbanki hinnakirjas. Kui maksete tasumisel on ette näha pikemajalisi raskusi, siis palume esimesel võimalusel kindlasti Inbanki poole pöörduda, sest nii saame üheskoos paindliku lahenduse leida.

Olenemata makseraskuste põhjustest soovib Inbank oma klientidele alati vastu tulla, pakkudes võimalikult paindlikku lahendust. Seepärast palume meid makseraskusest koheselt teavitada. Näiteks on võimalik võtta maksepuhkust või pikendada laenuperioodi, millega kaasneb kuumakse alanemine.

Laen on rahaline kohustus. Enne laenu taotlemist ja lepingu sõlmimist veendu oma varalist olukorda ja laenu võtmise vajadust hinnates, et laenu tagasimaksmine on Sulle jõukohane. Laenu õigeaegse tasumata jätmisega võib kaasneda kohustus tasuda viivist ja hüvitada sissenõudmiskulud ning olla raskendatud tulevikus laenu saamine nii Inbankist kui teistelt laenuandjatelt. Soovitame Sul alati enne otsustamist tutvuda Finantsinspektsiooni tarbijaveebiga www.minuraha.ee, Inbank'i Teenusetingimuste, krediidi kulukuse määra näidetega ja lepingueelse teabega.