Autoliising Mugavama ja vaiksema auto ostuks.

Mugavama ja vaiksema auto ostuks.

15000 EUR 25000 EUR
EUR
24 kuud 72 kuud
Kuumakse
- EUR

Jääkväärtus 25% - EUR

Arvutus on ligikaudne ning võib erineda Sulle pakutavatest tingimustest. Personaalse laenupakkumise saamiseks esita laenutaotlus.

Miks valida Inbank autoliising?

Inbanki autoliisingu taotlemine on lihtne, vastuse saad taotlusele ühe tööpäeva jooksul, sissemakset ja kaskokindlustust pole vaja. Kuumaksed saab jaotada kuni 6 aasta peale ning auto kuulub Sulle.

Autoliisingu intress on soodne: alates 5,9% aastas

Autoliisingu intress on soodne: alates 5,9% aastas

Sissemakset pole vaja ja kaskokindlustus on vabatahtlik

Sissemakset pole vaja ja kaskokindlustus on vabatahtlik

Periood 24-72 kuud

Periood 24-72 kuud

Vastuse taotlusele saad ühe tööpäeva jooksul ning positiivse vastuse korral saad koheselt sõlmida lepingu.

Vastuse taotlusele saad ühe tööpäeva jooksul ning positiivse vastuse korral saad koheselt sõlmida lepingu.

Autoliisingu taotlemine on lihtne

1

Täida taotlus

Vali välja sobiv sõiduk, logi seejärel ID-kaardi või mobiil-ID abil internetipanka ning täida autoliisingu taotlus.

2

Sõlmi leping

Autoliisingu lepingu saad allkirjastada ID-kaardi või mobiil-ID abil. Lepingut on võimalik sõlmida ka Inbanki kontoris. Lepinguga volitad Inbanki seadma autole registerpanti, mis kehtib kuni krediidiperioodi lõpuni.

3

Tuvasta oma isik

Lepingu jõustumiseks tuvasta isikusamasus Omniva või Inbanki kontoris.

Soeta sõiduk

Kanname krediidisumma pärast lepingu sõlmimist Sinu kontole ühe tööpäeva jooksul. Seejärel saad raha kasutada eelnevalt väljavalitud sõiduki soetamiseks.

Autoliisingu tingimused

Summa: 15 000 - 25 000 eurot

Periood: 24 - 72 kuud

Intressimäär: 5,9% kuni 9,9% aastas sõltuvalt Sulle pakutavatest tingimustest

Lepingutasu: 1,5% laenusummast, minimaalselt 190 eurot

Lepingu haldustasu: 2,50 eurot kuus, mis sisaldub kuumakses

Autoliisingut saame Sulle pakkuda, kui:

 • Oled vähemalt 21-aastane Eesti kodanik või Sul on elamisluba
 • Sinu igakuine netosissetulek on vähemalt 600 eurot
 • Sa täidad oma rahalisi kohustusi korrektselt
 • Seitsme päeva jooksul pärast krediidisumma väljastamist esitad meile ostetud sõiduki tehnilise passi koopia, kasutades selleks e-posti aadressi info@inbank.ee
 • Autoliisingu lepingu raames annad meile volituse registerpandi seadmiseks soetatavale sõidukile.

Isikusamasuse tuvastamine

Kui Sa oled uus Inbanki klient või soovid sõlmida korduvat lepingut, kuid pole siiani füüsiliselt tuvastatud, palume Sul isikusamasuse tuvastamiseks külastada valitud Omniva esindust või Inbanki kontorit. Isikut tõendavate dokumentidena aktsepteerime Eesti Vabariigi ID-kaarti, passi ja elamisloakaarti.

Laenusumma maksame välja ühe tööpäeva jooksul pärast isikusamasuse tuvastamist ja lepingu allkirjastamist.

Laenu ennetähtaegne tagastamine

Autoliisingu summa saad meile igal ajal osaliselt või täielikult ennetähtaegselt tagastada ning siis ei tule Sul tasuda laenu kasutamata jätmise aja eest intresse ega muid tasusid. Selleks tuleb Inbanki klienditeenindusele esitada kirjalik sooviavaldus, märkides tagastatava summa ja kuupäeva. Seejärel edastame lõpliku summa, mis Sul tasuda on jäänud. Laenulepingu ennetähtaegse lõpetamise tasu on:

 • 0,5% tagastatavalt summalt – kui tagastamise hetkel on lepingu lõppemiseni jäänud vähem kui üks aasta;
 • 1% tagastatavalt summalt – kui tagastamise hetkel on lepingu lõppemiseni jäänud rohkem kui üks aasta.

Registerpandi seadmine

Autoliisingu lepingu sõlmimise eelduseks on Registerpandi seadmine soetatavale sõidukile. Registerpandi seadmise kokkulepe tähendab, et auto omanikuks jääd Sina, aga meil on õigus nõuda auto müümist, kui Sul tekib laenu tagasimaksmisega raskusi. Registerpandi seadmine toimub Inbanki poolt pärast seda, kui auto on registreeritud Sinu nimele. Volituse registerpandi seadmiseks annad meile laenulepingu sõlmimise käigus.

Oluline info enne lepingu sõlmimist

Kaalu hoolikalt, kas Autoliising on Sinu vajadusi ja rahalist olukorda arvestades sobiv valik.

 • Enne lepingu sõlmimist tutvu hoolega lepingu ja tingimustega ning küsi julgelt, kui soovid rohkem teada.
 • Mõtle hästi läbi, kui suurt riski saad endale lubada. Pane tähele, et meile jääb õigus nõuda Sinu auto müümist, kui jääd laenu tagasimaksetega hätta.
 • Tutvu Inbanki erinevate auto ostu finantseerimise võimalustega  meie kodulehel ja küsi julgelt abi meie klienditeeninduselt.
 • Kui oled lepingu sõlminud, vaata veelkord üle tingimused. Nii saad olla kindel, et täidad oma kohustused õigel viisil ja õigel ajal.
 • Oleme Sulle alati heaks partneriks. Kui soovid laenu mõne teise meie toote vastu ümber vahetada või tekib raskusi kohustuste täitmisel, anna meile sellest teada. Nii on Sul võimalik hoida ära auto müüki, täiendavaid kulusid ning kohtuvaidlusi.
 • Tutvu meie kirjadega tähelepanelikult ning anna meile kohe teada, kui Sinu kontaktandmed muutuvad.

Nõuded taotlejale

Autoliisingut saavad taotleda kõik korrektse maksekäitumisega vähemalt 21-aastased Eesti kodanikud või elamisloaga isikud, kelle igakuine sissetulek on vähemalt 600 eurot.

Lepingu sõlmimine

Autoliisingu summa võib olla vahemikus 15 000 kuni 25 000 eurot. Sõiduki müügihind ei ole piiratud: võid osta ka laenusummast kallima sõiduki. Meie omalt poolt sissemakset ei nõua. Võid soetada ka taotluses märgitust erineva sõiduki eeldusel, et sõiduki müügihind ei ole rohkem kui 10% odavam esialgsest.

Autoliisingu intressimäär on vahemikus 5,9% kuni 9,9% aastas, arvestatuna laenujäägilt. Täpne intressimäär sõltub Sulle pakutavatest tingimustest, millega saad positiivse otsuse korral tutvuda päeva jooksul pärast taotluse esitamist. Laenu tagastamise tähtaeg on 24- 72 kuud. Intressimäär on terveks laenuperioodiks fikseeritud ega ole seotud Euriboriga. Sellest tulenevalt saad kindel olla, et kuumakse suurus ei muutu.

Autoliisingu taotlust on võimalik esitada siinsamas Inbanki veebilehel ja meie Tallinnas asuvas kontoris. Lepingu allkirjastamiseks interneti teel on vajalik toimiva ID-kaardi või mobiil-ID olemasolu. Sisselogimiseks on vaja teada PIN1 ja allkirjastamiseks PIN2 koodi. Lepingu allkirjastamiseks pangakontoris tuleb esitada isikut tõendav dokument (ID-kaart, pass või elamisloakaart). Summa väljamaksmise eelduseks on ka isikusamasuse tuvastamine, mida saab teha valitud Omniva esindustes või Inbanki kontoris.

Laenulepingu sõlmimisel pakume Sulle valikuid isikusamasuse tuvastamiseks: Inbanki kontor, Omniva esindused ja veebikaamera abil tuvastamine. Vaata täpsemalt Inbanki ja Omniva kontorite asukohti.

Esmalt kontrolli, kas Sinu arvutis on installeeritud uusim ID-kaardi tarkvara, vajadusel laadi alla värske tarkvara ja tee arvutile taaskäivitus. Lahenduse probleemile võid leida ID-kaardi abikeskusest või ID-kaardi abitelefonilt 1777. Kui digitaalne allkirjastamine sellegipoolest ei õnnestu, võta ühendust Inbanki klienditeenindusega. Lepingut on lisaks võimalik allkirjastada ka Inbanki kontoris.

Pärast digitaalselt allkirjastamist jääb leping kättesaadavaks nii Inbanki internetipanka, kui ka allkiri.ee keskkonda, kust saad selle endale arvutisse laadida. Viite lepingule leiab ühtlasi e-kirjast, mis saadetakse Sulle lepingu sõlmimisel. Kui Sul siiski ei õnnestu lepingut leida, siis palume võtta ühendust meie klienditeenindusega.

Konto väljavõtte esitamine

Inbank aktsepteerib vaid digitaalselt kinnitatud konto väljavõtet (.bdoc, .asice, .sce formaadis). Selle saad alla laadida oma kodupanga internetipangast. Kui esitad konto väljavõtte Swedbankist, SEB’st, LHV’st, Coopist või Luminorist, peab see olema panga poolt digitaalselt kinnitatud formaadis. Kui esitad konto väljavõtte mõnest teisest pangast, tuleb Sul konto väljavõte salvestada PDF-formaati ning seejärel DigiDoc programmi abil ise digitaalselt allkirjastada. Tutvu ka konto väljavõtte laadimise juhistega. Kui oled väljavõtte arvutisse salvestanud, saad selle üles laadida laenutaotluse lehel. Kui väljavõtte üleslaadimine Inbanki internetipangas ei õnnestu, palume saata see aadressile laen@inbank.ee.

Laenuvastuse saamine ja raha laekumine

Pärast autoliisingu taotluse esitamist ning kontoväljavõtte üleslaadimist anname vastuse taotlusele ühe tööpäeva jooksul. Positiivse vastuse korral saad koheselt sõlmida ka lepingu.

Raha kanname laenuvõtja kontole hiljemalt ühe tööpäeva jooksul pärast lepingu sõlmimist ja isikusamasuse tuvastamist. Raha laekub Sinu arvelduskontole sõltuvalt Sinu pangast kas samal või järgneval pangapäeval pärast meiepoolse ülekande sooritamist.

Autoliisinguga sõiduki ostmine

Ostetud sõidukil peab olema kehtiv liikluskindlustus. Kaskokindlustuse leping ei ole autoliisingu sõlmimisel kohustuslik. Sellegipoolest soovitame seda teha, sest siis on riskid enamlevinud kahjude korral sõltumata õnnetuse süüdlasest maandatud.

Kanname autoliisingu summa Sinu arvelduskontole hiljemalt järgmisel tööpäeval pärast lepingu allkirjastamist ja isiku tuvastamist. Seejärel saad sõiduki müüjaga sõlmida müügilepingu. Kõik toimingud seoses sõiduki ostuga tuleb endal läbi viia Sinul endal. Näiteks tuleb sõiduki omanikuvahetus registreerida Maanteeametis 5 päeva jooksul pärast sõiduki ostmist.

Loe kindlasti ka Tarbijakaitseameti kasulikke nõuandeid sõiduki ostmisel. Kõige mugavam on ost-müük vormistada Maanteeameti e-teeninduses.

Jah, sõiduki ostu-müügi dokumendid tuleb esitada Inbankile hiljemalt 7 päeva jooksul alates autoliisingu summa väljamaksmisest. Seejärel seab Inbank ostetud autole registerpandi, mis tähendab, et meil on õigus nõuda sõiduki müümist, kui Sul peaksid tekkima raskused autoliisingu maksete tasumisel. Juhul, kui nõutud dokumente pole 7 päeva jooksul esitatud, on pangal õigus ühepoolselt lepingu tingimusi muuta, tõstes intressimäära lepingus märgitud määra võrra. Muudatusega kaasneb lepingu muutmise tasu.

Kuna autoliisingu summa kantakse otse Sinu arvelduskontole ning müügilepingu sõlmid sõiduki müüjaga ise, siis kuulub sõiduk Sulle nii lepinguperioodil kui ka pärast seda. Inbank seab ostetud autole krediidiperioodi lõpuni registerpandi, mis tähendab, et meil on õigus nõuda auto müüki, kui Sul peaksid tekkima makseraskused. Tahtes sõidukit oma soovil müüa, tuleb sellest eelnevalt anda teada meie klienditeenindusele.

Laenu tagasimaksmine

Esitame Sulle igakuiselt e-arve, mille leiad oma kodupanga internetipangast. E-arve saadetakse Sinu internetipanka tasumiseks sellelt kontolt, kuhu soovisid saada autoliisingu summa. Mugavamaks tasumiseks soovitame sõlmida e-arve püsimakse lepingu. Arve tasumine toimub Inbanki pangakontole SEB või LHV pangas. Arve loetakse makstuks, kui see on tasutud korrektse viitenumbriga, mille leiad oma lepingust või e-arvelt.

Inbank alustab intressi arvestamist alates laenusumma väljamaksest. Seetõttu võib esimese perioodi arve summa olla väiksem kui maksegraafikus toodud summa, mis on välja arvutatud lepingu koostamise hetkel.

Jah, autoliisingut võib tagastada nii osaliselt kui ka tervikuna enne selle lõpptähtaega. Selleks palume esitada sooviavaldus aadressile info@inbank.ee koos kuupäevaga, mil soovid autoliisingu summa ennetähtaegselt tasuda. Seejärel edastame Sulle lõpliku summa, mis selle kuupäeva seisuga tuleb tasuda. Ennetähtaegse tagastamise tingimused on leitavad hinnakirjast.

Autoliisingu lepingu lõppedes tuleb pangale koos viimase kuumaksega tasuda ka auto jääkmaksumus, mille suurus on 25% esialgsest krediidisummast. Jääkmaksumust saab tasuda ühes osas viimase osamaksena, ent kui Sa seda teha ei soovi, saame jääkmaksumuse osade kaupa tasumiseks sõlmida uue krediidilepingu kestusega 6-72 kuud.

Jah, maksepäeva on võimalik muuta. Selleks esita sooviavaldus aadressile info@inbank.ee. Maksepäeva muutmise tasu on leitav Inbanki hinnakirjast.

Jah, Sul on vajadusel võimalik taotleda maksepuhkust. Selleks palume esitada sooviavalduse aadressile info@inbank.ee. Maksepuhkuse ühekordseks pikkuseks on kuni kolm kuud. Kui soovid maksepuhkuse võimalust kasutada teist korda, peavad eelneva kolme kuu krediidi- ning intressimaksed olema tasutud. Maksepuhkust on lepingu kehtivuse ajal võimalik võtta kuni kaks korda ning kokku kuni kuueks kuuks autoliisingu perioodi jooksul. Maksepuhkuse täpne pikkus ja tingimused määratakse kliendi vajadusi ja võimalusi arvesse võttes.

Kui osamakse ei ole maksepäevaks meile laekunud, saadame SMS-iga meeldetuletuse makse tasumiseks. Makse hilinemisega kaasnevad kulud ning hilinenud maksetelt arvestatakse viivist. Makse hilinemisega seotud tasud leiad oma lepingust ja Inbanki hinnakirjas. Kui näed ette pikemaajalisi probleeme maksete tasumisel, siis palume kindlasti meie poole pöörduda, et üheskoos paindlik lahendus leida.

Olenemata makseraskuste põhjustest soovib Inbank oma klientidele alati vastu tulla, pakkudes võimalikult paindlikku lahendust. Seepärast palume meid tagasimakse raskustest koheselt teavitada. Näiteks on võimalik võtta maksepuhkust või pikendada makseperioodi, millega kaasneb kuumakse alanemine. Juhime tähelepanu, et Inbankil on kliendi makseraskuste tekkimisel õigus nõuda sõiduki sundmüüki.

Laen on rahaline kohustus. Enne laenu taotlemist ja lepingu sõlmimist veendu oma varalist olukorda ja laenu võtmise vajadust hinnates, et laenu tagasimaksmine on Sulle jõukohane. Laenu õigeaegse tasumata jätmisega võib kaasneda kohustus tasuda viivist ja hüvitada sissenõudmiskulud ning olla raskendatud tulevikus laenu saamine nii Inbankist kui teistelt laenuandjatelt. Soovitame Sul alati enne otsustamist tutvuda Finantsinspektsiooni tarbijaveebiga www.minuraha.ee, Inbank'i Teenusetingimuste, krediidi kulukuse määra näidetega ja lepingueelse teabega.